ENEX 27-28 lutego w targach Kielce – MOJE ciepło – nasze POWIETRZE

Przez | 14 lutego 2019

MOJE ciepło – nasze POWIETRZE

Podziel się z informacją o źródle ciepła, wypełnij formularz – powiedz nam, w jaki sposób ogrzewasz swój dom.

Formularz dostępny pod linkiem: https://idea.kielce.eu/zrodlaciepla_kielce.html

Kielce prowadzą od roku inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Miasta. Dane o systemach grzewczych ułatwią planowanie kolejnych działań w zakresie ograniczenia niskiej emisji i przyjęcie konkretnych rozwiązań zmierzających do osiągnięcia celu, czyli zdecydowanej poprawy jakości powietrza.
Dzięki inwentaryzacji Urząd chce uzyskać informacje o systemach ciepła na terenie Kielc. Te dane pozwolą zdiagnozować obecną sytuację dotyczącą wykorzystania źródeł energii cieplnej w gospodarstwach domowych. To jedna z podstaw skutecznej walki o czyste powietrze.

Przypominamy też, że 28 lutego 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się I Kongres Ekologii Powietrza. Wydarzenie będzie towarzyszyć XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wicepremier Jarosław Gowin a także Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

– Mamy nadzieję, że tym kongresem zapoczątkujemy cykl spotkań i dyskusję na temat jakości powietrza w naszym mieście i regionie. Ważne jest to, że w uczestnictwo włączamy różne grupy wiekowe i środowiska. Zaplanowaliśmy czas dla dzieci, żeby uczyć ich dobrych praktyk, ale liczę też na spotkanie z samorządowcami i wymianę doświadczeń w zakresie skutecznej walki ze smogiem. Bardzo się cieszę, że udział w wydarzeniu zapowiedzieli też nasi sąsiedzi, przedstawiciele gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, bo razem możemy zrobić w tym zakresie dużo więcej. W czasie kongresu nie zabraknie głosu przedsiębiorców i przykładów najnowszych rozwiązań proekologicznych, ale przede wszystkim liczymy na udział i aktywność naszych mieszkańców. Z jednej strony chcemy pokazać kielczanom, jakie programy może zaoferować im miasto, a z drugiej  strony – uświadamiać, że jakość powietrza to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

1403944152

To już 22 edycja jednego z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Targi Enex/ Enex Nowa Energia co rok przyciągają setki zwiedzających zainteresowanych tematem energii. Wystawa trwać będzie od 27 do 28 lutego 2019 roku w Targach Kielce.

Tradycyjna energia i jej pozyskiwanie stanowi niezwykle ważną część polskiego przemysłu, a przedsiębiorstwa trudniące się jej pozyskiwaniem są siłą napędową rodzimej gospodarki. Targi Enex / Enex Nowa Energia od lat stanowią miejsce spotkań branży energetycznej, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski  sposób.

Targi Enex / Enex Nowa Energia przeznaczone są dla branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.