Ewa Kopacz: PO jest nadal dobrą ofertą dla Polaków

Przez | 18 listopad 2014

Platforma Obywatelska jest nadal dobra ofertą dla Polaków, ma bardzo konkretny program – mówiła premier Ewa Kopacz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych.

Podziękowała tym, którzy głosowali na kandydatów PO. Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych powiedziała też, że Platforma wykonała „kawał roboty”. „Wybory parlamentarne za 11 miesięcy; będziecie bliżej ludzi, wygramy te wybory. Ja w to wierzę” – stwierdziła. W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju zgodnie z sondażem Ipsos – opublikowanym w niedzielę zaraz po zamknięciu lokali wyborczych – PiS uzyskał 31,5 proc., a PO – 27,3 proc. Każda z partii wygrała w ośmiu województwach. „Jeszcze kilka miesięcy temu dystans do naszych głównych oponentów politycznych był zdecydowanie większy” – mówiła Kopacz po ogłoszeniu sondażowych wyników. „Jeśli potwierdzą się te wyniki, to będzie to stwierdzenie faktu, że odrobiliśmy kawał domowej roboty, rozmawiając z ludźmi każdego dnia, nie wdając się w spory i kłótnie z naszą opozycją, ale wsłuchując się w głos ludzi w małych, średnich i dużych miastach. To się opłaca – gwarantuję wam” – podkreśliła Kopacz podkreśliła, że na zaufanie Polaków trzeba sobie zasłużyć dobrą pracą. „Pracowaliśmy przez ostatnie miesiące, będziemy pracować jeszcze ciężej. Będziemy pracować na tyle, że Polacy (…) w przyszłym roku, wtedy, kiedy będą wybierać tych, którzy na cztery lata mają rządzić Polską, wskażą PO” – powiedziała. Dodała, że Platforma jest nadal dobrą ofertą dla Polaków. „To jest partia, która ma bardzo konkretny program, a ostatnio powiedziała: my chcemy swój program prezentować Polakom w sposób serdeczny, ale też bez osobistych wycieczek, kłótni, sporów, wsłuchując się tylko i wyłącznie w wasze problemy. Z takim hasłem bliżej ludzi będziemy za te jedenaście miesięcy iść do wyborów” – powiedziała premier. Kopacz zaznaczyła, że PO nie będzie kwestionować wyników wyborów samorządowych. „Nie będziemy mówić, że ktoś sfałszował wyniki, że to jest jakiś zły los, który spowodował nagle, że tymi trzema punktami jesteśmy niestety w tyle” – powiedziała premier. Podziękowała też wszystkim Polakom, którzy zagłosowali na PO.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3649240,wybory-samorzadowe-2014-komentarze-politykow-zdjeciawideo,id,t.html?cookie=1

Fot. www.twoje-wiadomosci.pl