Janusz Piechociński: to sukces, w który tylko my wierzyliśmy

Przez | 18 listopad 2014

To sukces, w który tylko my wierzyliśmy – powiedział szef PSL, wicepremier Janusz Piechociński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych, zgodnie z którymi jego partia w sejmikach jest trzecią siłą, uzyskując – według Ipsos – 17 proc. poparcia.

Podczas wieczoru wyborczego swej partii Piechociński podziękował kandydatom Stronnictwa i wszystkim wyborcom. „Z całego serca dziękuję tysiącom kandydatów, ich rodzinom i wszystkim wyborcom za to, że po raz kolejny polska demokracja się sprawdza” – powiedział Piechociński. Podkreślił, że hasło jego partii „Samorząd – tu zaczyna się Polska” nie jest tylko wyborczym sloganem, ale „ciągłym staraniem” ludowców. Według sondażu Ipsos PSL w wyborach do sejmików wojewódzkich zajęło trzecie miejsce po PiS, które zdobyło 31,5. proc. i PO, która uzyskała 27,3 proc. wynikiem. PSL w tych wyborach wyprzedziło m.in. SLD, które – według sondaż Ipsos, uzyskało 8,8 proc. Piechociński powiedział, że wynik ludowców to sukces, w który tylko oni wierzyli.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3649240,wybory-samorzadowe-2014-komentarze-politykow-zdjeciawideo,id,t.html?cookie=1

Fot. www.forsal.pl