Każdy powód jest ważny!

Przez | 14 listopad 2014

Pod hasłem „Każdy powód jest ważny” ruszyła społeczna kampania profrekwencyjna zachęcająca do udziału w wyborach samorządowych. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest koalicja organizacji pozarządowych Masz Głos, Masz Wybór.
Cel to zachęcanie Polaków do licznego i świadomego udziału w wyborach 16 listopada 2014 roku. Więcej na www.glosuj.org.pl. Kampanię wspiera działaniami lokalnych ponad 500 organizacji z całej Polski.
16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory – władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na Twoje życie. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych.
Samorządy decydują o wydatkowaniu prawie 172 miliardów złotych rocznie. To właśnie władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, na których Ci zależy, takich jak przychodnie i szpitale, drogi, komunikacja publiczna, bezpieczeństwo w okolicy, domy kultury, biblioteki, muzea i teatry. Dla przykładu to od nich zależy jakie szanse ma Twoje dziecko na miejsce w przedszkolu lub żłobku i czy Twój 6-latek będzie chodził do szkoły na drugą zmianę.

wybory ok