Koronawirus SARS-CoV-2

Przez | 10 kwietnia 2020

Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 5742 osób, 175 pacjentów zmarło, a 318 osób już wyleczono.

W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 143 przypadków zachorowań na COVID-19.

Powiat skarżyski to aż 62 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba zgonów 3.

Dane na dzień 10.04.2020

- Prosimy przestrzegać wszelkich obowiązujących obostrzeń wprowadzonych w związku z ogłoszonym w kraju stanem epidemii.

koronawirus 9.04 ramka

Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych regionach. Oto mapa, która pokazuje zasięg koronawirusa oraz najważniejsze dane statystyczne. Zobacz, gdzie teraz jest najwięcej zakażonych pacjentów i sprawdź, co musisz wiedzieć o wirusie.

covid world

Koronawirus na świecie. Ponad 1,6 miliona potwierdzonych przypadków

covid world2Mapa on line

Mapa aktualizowana na podstawie danych Johns Hopkins CSSE

Premier Mateusz Morawiecki poinformował 9 kwietnia o utrzymaniu dotychczas obowiązujących obostrzeń. O jeden tydzień, do 19 kwietnia, przedłużono restrykcje dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, a także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

O dwa tygodnie, do 26 kwietnia, zostało przedłużone zamknięcie szkół, a także wstrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego i kolejowego. Do 3 maja zamknięte będą granice i obowiązywać będą te zasady ich przekraczania, które obowiązywały do tej pory. Do odwołania obowiązują ograniczenia dotyczące organizacji imprez masowych.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych

Od 16 kwietnia będzie obowiązywał obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Rząd zdecydował również o przesunięciu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. Nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie czerwca, a informacje o nowych terminach będą podane co najmniej na trzy tygodnie wcześniej.