MISS na Międzynarodowym forum inwestycyjnym w Skarżysku-Kam

Przez | 1 września 2018

 W piątek i sobotę w Skarżysku odbyło się III Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. W Miejskim Centrum Kultury spotkali się samorządowcy oraz przedsiębiorcy.

Gości witali prezydent Skarżyska Konrad Krönig oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

IMG_0518 (Kopiowanie)IMG_0463 (Kopiowanie)Wśród informacji dotyczących lokalnych inwestycji była również mowa Arce Życia, inwestycji planowanej nad zalewem Bernatka w Skarżysku-Kamiennej, Park Wiedzy i Rekreacji Arka Życia - Bernatka - Skarżysko  a która była szerzej zaprezentowana na poprzedniej edycji forum inwestycyjnego. O tym, że inwestycja jest w trakcie realizacji zapewniał Mirosław Hejduk z Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej, która jest inwestorem. Wiemy już, że uzyskano pozwolenie na budowę, a w planach jest powołanie spółki celowej i aplikowanie o dotację z funduszy unijnych. Projektant budynku, będzie miał wymiary zbliżone do wielkości arki Noego podawanych w Biblii, czyli 135 metrów długości, 24 metry szerokości oraz od 12 do 16 metrów wysokości.

 

W tym roku dużo miejsca na forum poświęcone będzie możliwościom prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie oraz za oceanem. Jednym z gości jest znana z ekranów telewizyjnych Weronika Marczuk prezes Polish Business Center w Kijowie reprezentująca Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą.

Prowadzącym tegoroczne forum jest Jacek Piechota, obecnie prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, a niegdyś parlamentarzysta i dwukrotnie minister gospodarki.

Fotorelacja z imprezy kliknij i zobacz zdjęcia