Nielegalne wyścigi w Kielcach

Przez | 27 czerwiec 2015

Funkcjonariusze udaremnili kolejną próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali na terenie Kielc.

W piątkowy wieczór kierowcy ponad 220 pojazdów różnych marek, kilkukrotnie zgromadzili się w kilku miejsca na terenie miasta. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów zachęcił uczestników z pewnością nie tylko przypływ adrenaliny, ale również sprzyjająca pogoda.

Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Liczne wykroczenia jakich dopuścili się nieodpowiedzialni kierowcy to: przekroczenie prędkości, nie stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Przewinienia te skutkowały konsekwencjami prawnymi. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości kierujących.

Podczas przeprowadzonych działań zostało wylegitymowanych 220 osób, funkcjonariusze skontrolowali 207 pojazdów, spośród których zatrzymali 22 dowody rejestracyjne oraz nałożyli 64 mandaty za popełnione wykroczenia.

W trakcie akcji, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który utracił swoje prawo jazdy. Natomiast dwóch kierujących musiało pożegnać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Akcja policjantów nazywała się „Pirat”.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i rozsądek. Organizowanie wyścigów na drogach publicznych stwarza realne zagrożenie dla wszystkich jego uczestników.