Opel KARL – Mistrz ekologii

Przez | 28 październik 2015

Opel KARL z systemem Start/Stop w cenie 37 190 zł z emisją CO2 tylko 94 g/km
Dzięki uprzejmości autoryzowanego salonu Opla w Kielcach przy ul. Krakowskiej 285 firmie POL-MOT Auto mogliśmy testować w/w opla.
Mały KARL robi duże wrażenie w segmencie samochodów miejskich okazuje się naprawdę wielki w dziedzinie ochrony środowiska. Nowy podstawowy model Opla można teraz zamówić w superoszczędnej odmianie ecoFLEX. Ten mierzący 3,68 metra, pięciodrzwiowy samochód z systemem Start/Stop i trzycylindrowym silnikiem 1.0 ECOTEC o mocy 55 kW/75 KM doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji, zużywając zaledwie 4,1 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, przy emisji CO2 obniżonej z 99 do 94 gramów na kilometr.
Wyjątkowy: najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu
KARL wyznacza również standardy w swoim segmencie pod względem przestronności, bezpieczeństwa i komfortu. Ważący 939 kilogramów, pięciodrzwiowy samochód oferuje miejsce nawet dla pięciu osób oraz bagażnik, który można powiększyć do 1 013 litrów. Standardowe wyposażenie KARLa obejmujące ABS, układ kontroli trakcji, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP oraz układ ułatwiający ruszanie na pochyłościach można wzbogacić o system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Funkcja doświetlania zakrętów, zintegrowana ze światłami przeciwmgielnymi, poprawia bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu podczas pokonywania zakrętów. Komfort jazdy podnoszą opcjonalne podgrzewane fotele przednie i podgrzewana kierownica pokryta skórą..

Karl 6 Karl 1 Karl 2 Karl 4
Opla KARLa można zamawiać z systemem multimedialnym IntelliLink nowej generacji oraz osobistym asystentem łączności i usług Opel OnStar, czyli z elementami wyposażenia spotykanymi zwykle tylko w samochodach wyższej klasy. Podstawowy model Opla podnosi zatem poprzeczkę pod względem łączności z Internetem w segmencie samochodów miejskich, a wszystkie jego wersje godnie reprezentują markę.
Opel OnStar: zawsze na miejscu, gdy go potrzebujesz
System Opel OnStar sprawi, że jazda stanie się bezpieczniejsza i mniej stresująca. Niezależnie od rodzaju zagrożenia, z którym kierowca może spotkać się na drodze, system Opel OnStar oferuje całodobowy dostęp do pomocy drogowej przez 365 dni w roku. W każdej chwili można skontaktować się z doradcą. OnStar jest automatycznie aktywowany po otwarciu poduszki powietrznej. System umożliwia również uzyskanie dostępu do pojazdu oraz wyświetlanie kluczowych informacji. Dane dotyczące samochodu, takie jak ciśnienie w oponach lub poziom oleju, są dostępne dzięki aplikacji Opel OnStar na smartfony. Za pomocą aplikacji można również zamykać lub otwierać samochód. A w przypadku kradzieży system Opel OnStar ułatwi policji zlokalizowanie samochodu. Równie wygodne jest korzystanie z diagnostyki samochodu: Opel OnStar wysyła co miesiąc raport zawierający najważniejsze dane i informacje o pojeździe. Nowy Opel KARL to idealna propozycja dla klientów zwracających uwagę na cenę. Cena wersji podstawowej wersji KARLa wynosi ok 37 190 zł .
Test + foto: Zbigniew Lisowski