Patrycja Zarychta ze Skarżyska-Kam wystąpi w Opolu

Przez | 10 maja 2017

Koncert Premiery tegorocznego Festiwalu w Opolu odbędzie się w piątek 9 czerwca. Widzowie zobaczą w nim 12 wykonawców.

Na opolskich deskach wystąpią: Katarzyna Cerekwicka („Bez Ciebie”), Dr Misio („Pismo”), Golec uOrkiestra („Hop na top”), Lanberry („Zagadka”), Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz („Biegnę”), Pectus („Iluzja”), Kasia Popowska („Tyle tu mam”), Izabela Trojanowska („Skos”), Szymon Wydra („Dla Ciebie”), Zakopower („Było minęło”) oraz na zasadzie „dzikich kart” przyznanych przez TVP z rekomendacji Polskiego Radia SA – Patrycja Zarychta ze Skarżyska – Kamiennej z utworem („Uwolnij mnie”) NaVi („Teraz wiem”).

Spośród nadesłanych do TVP zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoniła także sześcioro uczestników koncertu Debiuty. W drugim dniu festiwalu 10 czerwca na scenie amfiteatru zadebiutują:
BBR&G („ Szmaragdowa mgła”), Arkadiusz Kłusowski („To już za nami”), Karolina Leszko („Oboje wiemy”), Octavia („Gdy zamykam oczy”), Ravel („Wstawaj”), Sen („Wiem”) oraz Aneta Nayan („Nowy dom”), której Telewizja Polska, z rekomendacji Polskiego Radia SA, przyznała „dziką kartę”.

W koncercie Debiuty wystąpią także laureaci wyłonieni w ramach programu „O!Polskie Przeboje”. Widzowie poznali już dwóch wykonawców – Leona („Tylko powiedz”) i Ogień („Mary Jane”), nazwiska pozostałych dwóch zostaną ogłoszone na początku czerwca. Do zwycięskiej jedenastki dołączy również Swiernalis („Dzikie palmy”) – laureat wyłoniony w ramach opolskich eliminacji do tegorocznych Debiutów, zorganizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

 
Już 19-go maja 2017 roku ukaże się debiutancka płyta Patrycji Zarychta zatytułowana „Szczęście”. 

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

premiera

Patrycja Zarychta to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Wierbą, Piotrem Żaczkiem, Arkiem Skolikiem. Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach i festiwalach ogólnopolskich.

Debiutancki album „Szczęście” jest o dorastaniu i poznawaniu siebie, o zgłębianiu różnych zakamarków własnej duszy. O zmaganiach ze światem, o tym, że zawsze trzeba być sobą i co najważniejsze – trzeba pokochać siebie. Jej utwory w warstwie tekstowej to wypadkowa przeżyć zbieranych przez lata, swoista podróż po meandrach naszej podświadomości, a muzycznie – przekraczanie granic, nie tylko terytorialnych. Artystka stara się, aby muzyka wykonywana przez nią była jak najbardziej naturalna, prawdziwa i szczera.

Jako bonusy na albumie znalazły się fragmenty koncertu z legendarnego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z 10 lipca 2016 roku, w ramach Warsaw Summer Jazz Days 2017.

Album promowały utwory „Slowly” oraz „Kobieta (Paris Groove)” z udziałem Michała Urbaniaka.

Na płycie towarzyszą jej znakomite nazwiska, m.in. Michał Urbaniak, Piotr Żaczek, Wojtek Fedkowicz, Femi Temowo oraz Marek Pędziwiatr, który zaaranżował całą płytę. 
 
Płytę można zamawiac już preodrerze w Empiku: http://www.empik.com/szczescie-zarychta-patrycja,p1143171754,muzyka-p

Patrycja Zarychta z zespołem podczas Wyborów Miss Województwa Świętokrzyskiego 2015 w KCK Kielce

Patrycja Patrycja 2 Patrycja 3