Pierwsza gala UFC w Polsce. Uczta dla fanów mieszanych sztuk walki

Przez | 13 marzec 2015

Gale UFC to dla zawodników sportów walki odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów – spotykają się oni, by wyłonić najskuteczniejszych „wojowników” na naszej planecie. 11 kwietnia to historyczny moment, w którym organizacja po raz pierwszy pojawi się w Polsce, aby sprawdzić poziom lokalnych gwiazd i włączyć je do rywalizacji o pasy mistrzowskie, będące najcenniejszymi trofeami w świecie wszechstylowej walki wręcz.

Każdy z polskich zawodników ma wyjątkowe atuty do zademonstrowania. Potwierdza to były zawodnik organizacji Dan Hardy, który z niecierpliwością czeka, żeby zobaczyć ich w akcji na gali w Krakowie: „Z tego kraju wywodzi się mnóstwo utalentowanych zawodników i myślę, że to będzie noc niesamowitych walk. Mamy wielu polskich fighterów i szeroką bazę fanów, którzy czekali na to, żeby UFC zorganizowało tu jedno ze swoich niepowtarzalnych wydarzeń”.

Wszyscy zaproszeni sportowcy mieli w swoich karierach długie ciągi wygranych, które zapewniły im miejsce na szczycie. Jedni z nich specjalizują się w nokautowaniu rywali, drudzy sprowadzają przeciwnika do parteru i tam kończą walkę przed czasem. Wśród polskich zawodników są: była gwiazda KSW Jan Błachowicz, który jeszcze w tym roku pokonał w Szwecji potężnego Ilira Latifiego, specjalista od walki w parterze Marcin Bandel, niepokonany przez dziesięć walk Paweł Pawlak czy wielokrotny mistrz Polski w boksie tajskim Daniel Omielańczuk, który walczył już dla organizacji w Kanadzie i Abu Dhabi. W UFC jednak nie brakuje podobnych im specjalistów, a każde potknięcie znacznie oddala perspektywę walki o pas.

W filmie powyżej zobaczycie uczestników polskiej gali i fragmenty ich walk stoczonych na całym świecie. Każdy z nich zmierzy się 11 kwietnia na Tauron Arenie Kraków z wymagającym rywalem i będzie miał realną szansę na postawienie dużego kroku w kierunku międzynarodowej renomy.

Wszystkich zainteresowanych biletami na galę zapraszamy na http://www.eventim.pl/ufc-bilety.html
źródło: InfoWire.pl