Piłka plażowa na rynku w Kielcach?

Przez | 14 luty 2019

Plażówka na kieleckim Rynku

800 ton specjalnego, niekurzącego się piasku wypełni profesjonalną arenę z boiskami do siatkówki plażowej, piłki nożnej i ręcznej. Wszystko otoczone będzie trybunami na 400 miejsc i strefą relaksu z palmami i hamakami oraz plażowymi leżakami – tak w połowie sierpnia zmieni się kielecki Rynek. To wszystko na potrzeby „Festiwalu Sportów Plażowych”- międzynarodowej imprezy, która w stolicy województwa rusza 17 sierpnia i potrwa do końca wakacji.

COG3807

 

W Urzędzie Marszałkowskim, na tematu organizacji imprezy rozmawiali marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek, prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Kielc Danuta Papaj oraz przedstawiciele Centrum Sportów Plażowych, które jest pomysłodawcą wydarzenia.  To kolejne ze spotkań w tej sprawie. W grudniu ubiegłego roku w urzędzie gościł m.in. Paweł Zagumny – siatkarski Mistrz Świata z 2014 roku i Ambasadora Festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych to cykl imprez w 6 miastach w Polsce, które będą się odbywały od początku maja do początku września 2019 roku. W każdym z miejsc, do których zawita Festiwal kulminacyjnym punktem będą trzy weekendy z prestiżowymi, międzynarodowymi turniejami z udziałem czołowych zagranicznych oraz polskich zespołów. Realizowane one będą w trzech dyscyplinach: piłki siatkowej, piłki ręcznej i piłki nożnej. Turnieje nie będą biletowane.

Od poniedziałku do piątku na festiwalowej arenie odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży, z kolei soboty i niedziele będą to dni turniejowe. Wśród licznych atrakcji dla kielczan zaplanowano m.in. treningi  siatkówki plażowej pod okiem doświadczonych trenerów, zajęcia sportowe prowadzone przez Pawła Zagumnego (Mistrz Świata z 2014 roku i Ambasadora Festiwalu), zajęcia fitness, konkursy i quizy sportowe.

– Od połowy sierpnia do końca wakacji na kieleckim Rynku  będzie można podziwiać wspaniałych sportowców, ale i samemu spróbować swoich sił w piłce plażowej. To wielka gratka dla kibiców, ale przede wszystkim atrakcyjna propozycja dla naszej młodzieży, która będzie mogła aktywnie, z dala od komputerów i smartfonów, spędzić tu część wakacji – mówi Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa. I jak dodaje –  wydarzenie uważam za bardzo interesujące zarówno ze względu na promocję zdrowego trybu życia poprzez aktywność sportową, jak i promocję miasta na arenie międzynarodowej.

BeachVolley (1)

tekst źródło: www.sejmik-kielce.pl