Prognoza pogody 16-dniowa

Przez | 11 październik 2015

Prognoza 16-dniowa: Czy po powiewie zimy wróci babie lato?

Październik przynosi nam pogodową karuzelę. Zaczynał się wyjątkowo ciepło, bo temperaturą dochodzącą do 25 stopni. Jednak szybko się ochłodziło i chwyciły przymrozki. Teraz czeka nas pierwszy śnieg. Czy jeszcze wróci prawdziwe babie lato?

Prognozy długoterminowe świadczą jednoznacznie, że po bardzo zimnym początku tygodnia, który miejscami może przynieść pierwsze w tym sezonie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, bardzo szybko zacznie się ocieplać. Jeszcze przed końcem tygodnia termometry pokażą w najcieplejszych regionach do 13 stopni.

Pogoda  Pogoda3

Jednak zdecydowanie najcieplej ma być między drugą a trzecią dekadą października. Wróci wówczas babie lato z temperaturami dochodzącymi do 15 stopni w cieniu. Później czeka nas nagłe ochłodzenie z opadami deszczu ze śniegiem i porywistym wiatrem, aby przed końcem miesiąca znów się bardzo przyjemnie ociepliło.

Początek tygodnia z pierwszym w tym sezonie powiewem zimy. Na południu i w centrum kraju może spaść zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Im wyżej, tym krajobrazy będą bielsze. W górach przejdą śnieżyce. Temperatura w strefie opadów spadnie do blisko zera. Przy silniejszych podmuchać wiatru będzie przeszywająco zimno. Na zachodzie i północy będzie słonecznie i cieplej, do 10 stopni..

pogoda2

Pozostaje mieć nadzieję, że tych śnieżnych opadów będzie jak najmniej i ograniczą się one tylko do wyżej położonych terenów. Mimo to przygotujmy się na pierwszy powiew zimy. Może już czas zmienić opony na zimowe.

źródło: www.twojapogoda.pl