Szokująca prośba szpitala w Starachowicach. Brakuje pieniędzy na zakup chłodni do przetrzymywania zwłok!!!

Przez | 26 listopad 2020

Szokująca prośba szpitala w Starachowicach. Brakuje pieniędzy na zakup chłodni do przetrzymywania zwłok!!!

Treść pisma, które skierowane zostało do lokalnych podmiotów i przedsiębiorców wywołuje nie lada emocje. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zwrócił się z prośbą o pomoc finansową. Sprawa dotyczy chłodni, w której na co dzień przetrzymywane są ludzkie zwłoki.

– Mając na uwadze obecny stan epidemii oraz ilość zachorowań w Polsce, a przede wszystkim w województwie świętokrzyskim Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach pełniący w regionie funkcję szpitala koordynującego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie rzeczowe lub finansowe dla naszego szpitala. W związku z epidemią SARS-CoV-2 z licznymi zgonami musimy zakupić chłodnię do przetrzymywania zwłok. Obecnie posiadamy taką jedynie na 8 osób, niestety jest nie wystarczająca. Liczymy na przychylność i pomoc – wynika z treści wiadomości jaka w połowie tygodnia wyciekła do mediów.

 W treści komunikatu znalazł się numer kontaktowy do jednej z pracownic Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Informację o prośbie potwierdza, a jednocześnie komentuje Grzegorz Kaleta, dyrektor starachowickiego szpitala. I co ciekawe, prostuje, że nie chodzi o zakup nowej chłodni dla zwłok, tylko modernizację obecnie używanej.

– Obecna chłodnia ma swoje lata. Jest wysłużona – tłumaczył dyrektor Kaleta. Ile pieniędzy jest potrzebnych do tego celu? – Szacujemy, iż będzie to koszt ok. 30.000-40.000 złotych. Na razie nie ma konkretów w tej sprawie. Były tylko zapytania od zainteresowanych pomocą podmiotów. Nic konkretnego.

Liczba zachorowań w Polsce dochodzi już prawie do 1 miliona a liczba dziennych przypadków zgonów to 674. Dane z 26.11.2020.

Jesteśmy już na 14 miejscu na świecie na 220 wszystkich raportowanych państw pod względem ilości zachorowań na covid-19. Oceńcie Państwo sami jak to się ma do tego co słyszymy w mediach.

covid 26.11

Na 48 państw w Europie zajmujemy 7 miejsce pod względem ilości zachorowań na covid-19

Za chwilę wyprzedzimy Niemcy, które mają ok 84 000 000 osób a Polska ok 38 000 000

covid 26 11 2