„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Przez | 1 marca 2018
VI edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
Szósta edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, odbędzie się w dniu 4 marca.
Bieg honorowy na dystansie 1963 m – start godzina 12.00
ZVSGgL2EeXuAZqCVbIN8,tropem_wilczym
Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa poprowadzona zostanie głownie alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.
 
Bieg Główny na 10 km – start godz. 12.00 – to normalne zawody biegowe, poprowadzone ulicami miasta. Idealne dla zawodowców i biegaczy amatorów.
 
Punkt startu i mety na wszystkich dystansach zlokalizowany na terenie Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w Kielcach (plac przed muszlą koncertową). Biuro Zawodów – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej ul. Zamkowa 3.
Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych.
 
Bieg organizowany w Kielcach odbędzie się na dwóch dystansach – rodzinnym długości 1963m (dystans nawiązuje symbolicznie do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek) oraz na dystansie 10 km. Opis tras biegów znajduję się w regulaminie.
Idea biegu „Tropem Wilczym” powstała w roku 2013 i ma na celu promocję biegania jako sposobu troski o dobra kondycję fizyczną oraz uczczenie pamięci bohaterów drugiej konspiracji lat 1944-1963 – Żołnierzy Wyklętych. Corocznie, na co raz większą skalę, bieg odbywa się w wielu miastach Polski i świata.
 
Zapisy na biegi prowadzone będą na stronie www.siebiega.com oraz www.um.kielce.pl