„Uwaga Pirat” na S-7

Przez | 18 listopad 2015

Skarżyską komendę odwiedziła ekipa realizująca program „Uwaga pirat”. Przez kilka godzin zespół tego znanego programu towarzyszył policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania „krajowej siódemki” nieoznakowanym radiowozem.

„Uwaga! Pirat” to dokumentalna seria, która ukazuje codzienne zmagania policjantów z polskimi kierowcami. W każdym z odcinków na widzów czeka zbiór najciekawszych interwencji, które zostały zarejestrowane za pomocą policyjnych kamer. Każde zatrzymanie prezentowane jest z perspektywy policjantów. Zawiera ich rozmowę ze sprawcą, omówienie popełnionego wykroczenia i nałożenie stosownej kary. Niejednokrotnie owocuje też ciekawymi tłumaczeniami zatrzymanych. Program powstaje w ścisłej współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci rozpoczęli pracę o godzinie 8. Zanim jednak ruszyli w patrol, radiowóz został doposażony w dodatkowe kamery, a funkcjonariusze w mikrofony. Mundurowi patrolowali głównie Drogę Krajową Nr S-7. Wybór tej trasy nie był przypadkowy. To najważniejszy ciąg komunikacyjny biegnący przez województwo świętokrzyskie. Odcinek między Skarżyskiem –Kamienną a Kielcami, to tzw. „ekspresówka” , na której kierowcy często poruszają się z nadmierną prędkością.

Ekipa realizująca program gościła po raz pierwszy na terenie powiatu skarżyskiego. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć niebawem w stacji TVN Turbo.

bez tytułu bez tyt bez tytułu3

 

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna