X Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi w Michałowie

Przez | 19 czerwiec 2019

15 i 16 czerwca odbyły się X Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi w Michałowie koło Pińczowa.

www.stadninamichalow.pl

Fotorelacja:  Alicja Mazurek 

  • Kliknij i zobacz pełną fotorelację –>>> fotorelacja

D96C9010 (Kopiowanie)

Klub Jeździecki im I Pułku Strzelców Konnych przy Stadninie Koni w Michałowie
Klub Jeździecki uzyskał osobowość prawną 29.03.1994 roku. Prezesem był wtedy Pan Jerzy Białobok, a instruktorem Pan Mariusz Liskiewicz.
A jak się to zaczęło? A właśnie tak…
Dawno, dawno temu w 1919 roku powstał we Francji 1 pułk Strzelców konnych z dywizjonu 4 Pułku Szwoleżerów. Pułk ten po powrocie do kraju otrzymał w czerwcu 1921 roku numer i nazwę. W roku 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie. W chwili jego wybuchu Ignacy Jaworowski – wieloletni dyrektor Stadniny Koni w Michałowie, należał do 1 Pułku Strzelców Konnych Batalionu Kiliński, oddział Zagrobla. Walczył w Śródmieściu, między innymi bronił Hali Mirowskiej. Pod koniec powstanie ciężko chory, trafił do obozu w Pruszkowie, skąd został wywieziony w okolice Tarnowa.
I tu stop…
Teraz myślę, że każdy z nas wie już skąd pochodzi nazwa Naszego Michałowskiego Klubu Jeździeckiego.
Pan dyrektor Ignacy Jaworowski prowadził stadninę przez 44 lata. Jak wspominają Państwo Białobokowie we wrześniu 2004 roku:
”Dla nas, Jego najbliższych współpracowników był zawsze wzorem uczciwości, prawości i patriotyzmu (…) Sam pokorny, nauczył tej pokory nas, za co jesteśmy mu wdzięczni”
Myślę, że każdy z członków Klubu im. 1 Pułku Strzelców Konnych nosi z dumą w sercu tą nazwę prezentując Go. A nosząc imię „Jego” Pułku powinniśmy czuć się zobowiązani do bycia takim jak On – uczciwym, prawym patriotą.