Zobacz samochody Gran Turismo Polonia na rynku w Kielcach 03.07.2021

Przez | 22 czerwiec 2021

Kielce przystankiem na trasie spektakularnej wyprawy Gran Turismo Polonia!

 Największy i najstarszy event typu gran turismo w Polsce rusza w tym roku z nową, rozszerzoną formułą. Gran Turismo Polonia 2021 będzie już nie tylko imprezą torową. W tym roku organizatorzy zapraszają ponad 100 super samochodów z całej Europy na ekskluzywną wycieczkę po naszych drogach (1-4 lipca 2021). Uczestnicy spotkają się 1 lipca we Wrocławiu, a w trasę wyruszą 2 lipca (piątek) rano. W sobotę, 3 lipca odwiedzą Kielce, gdzie w godzinach 12:00-14:00 uczestnicy zjedzą lunch, a mieszkańcy będą mogli podziwiać dzieła motoryzacyjnej sztuki z bliska.

granturismo_polonia_2020_0075 (Kopiowanie) granturismo_polonia_2020_0049 (Kopiowanie) granturismo_polonia_2020_0045 (Kopiowanie) granturismo_polonia_2020_0096 (Kopiowanie) granturismo_polonia_2020_0032 (Kopiowanie) GRAN TURISMO_mapa_1200x628_pl (Kopiowanie)

Spektakularny road show

W tym roku odbędzie się 17. edycja Gran Turismo Polonia, co czyni wydarzenie najstarszą tego typu imprezą w naszym kraju. – Do Polski po raz pierwszy przyjechaliśmy grupą samochodów w 2005 roku i była to zupełnie inna rzeczywistość. Stan dróg, wygląd polskich miast i cała infrastruktura – to niebywałe jak wiele zmieniło się w tych kwestiach. Dlatego postanowiliśmy pokazać naszym kierowcom jak pięknym i nowoczesnym krajem jest dziś Polska. Tak powstał pomysł na elegancki i spektakularny roadshow, jakiego jeszcze nie było - mówi Peter Ternström, główny organizator wydarzenia.

Przystanek Kielce

Na trasie tegorocznego przejazdu ważnym punktem jest kielecki Rynek, na którym zaparkowane zostanie około 100 najpiękniejszych, najszybszych i najdroższych aut świata. – Różne modele marek takich jak Ferrari, Lamborghini i Porsche stanowią ok. 80% wszystkich uczestników. Nie zabraknie też innych producentów sportowych egzotyków, takich jak Aston Martin, McLaren, Lotus czy Alpine. Dzięki uprzejmości kieleckiego ratusza, wszystkie auta zostaną zaparkowane na rynku tak, aby mieszkańcy mogli je swobodnie obejrzeć, do czego serdecznie zapraszamy – zachęca Ternström. Samochody spędza na rynku około 2 godzin, po czym wyruszą w dalszą podróż w kierunku Warszawy.

Szlakiem wielkich miast

Trasa przejazdu wiedzie od Wrocławia (1-2 lipca, Hotel Monopol) do Poznania (4-7 lipca), gdzie rozegra się część torowa eventu. Po drodze, uczestnicy odwiedzą Katowice (2 lipca, Ferrari Katowice i restauracja LaSquadra) i Kielce (3 lipca, Rynek), a także zatrzymają się na noc w Krakowie (2-3 lipca, Sheraton Grand) i Warszawie (3-4 lipca, Sofitel Victoria). We wszystkich lokalizacjach organizatorzy zadbali o to, aby auta były wyeksponowane dla publiki.  – Wiemy, że dla miłośników motoryzacji możliwość obejrzenia setki topowych supersamochodów w jednym miejscu to wielkie wydarzenie, więc zorganizowaliśmy parkingi dla samochodów na otwartych przestrzeniach, a nie w zamkniętych garażach podziemnych – zapowiada Peter Ternström.